Biodra i kolana
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Biodra. Połóż się na plecach z nogami rozsuniętymi na odległość kilku­nastu centymetrów. Napnij mięśnie nóg i powoli rozsuwaj nogi, najpierw na odległość około 30 centymetrów. Wytrzymaj w tej pozycji licząc do czterech. Następnie rozsuń nogi o dalsze 30 centymetrów. Wytrzymaj licząc do czterech. Teraz rozsuń je najdalej, jak możesz. Wytrzymaj licząc do dwóch. Zsuń je razem, po czym rozsuń ponownie (najdalej jak możesz), i wytrzymaj licząc do czterech. Zsuń nogi.

Biodra i kolana. Połóż się płasko na podłodze z nogami rozsuniętymi na odległość około pół metra. Powoli obróć kolana i stopy do siebie kilka-kilkanaście centymetrów, obracając nogi od linii bioder. Wytrzymaj licząc do dwóch. Wróć do pozycji wyjściowej. Obróć stopy ponownie, ale tym razem zbliż je do siebie bardziej niż poprzednio. Wytrzymaj licząc do dwóch. Rozluźnij nogi.

Staw skokowy. Usiądź na wysokim krześle ze stopami zwisającymi nad podłogą. Zegnij lekko stopy trzymając palce stóp skierowane w górę, a pięty w dół. Wytrzymaj licząc do dwóch. Rozluźnij nogi i opuść stopy, aby zwisały swobodnie, licząc do dwóch. Ponownie zegnij stopy, jednak tym razem mocniej. Wytrzymaj licząc do dwóch. Obróć stopy odwracając je od siebie na zewnątrz i powtórz ćwiczenie. Następnie obróć stopy w swoim kierunku, po czym powtórz ćwiczenie.