Błyskawiczna dieta
1 vote, 4.00 avg. rating (89% score)

Zasady diety błyskawicznej

Często bywa tak, że w ostatniej chwili przypominamy sobie o nadchodzącym sezonie plażowym lub ważnym wyjściu, wymagającym założenia ulubionej sukienki. Chcemy wówczas w krótkim czasie zrzucić nadmierne kilogramy, by zaprezentować się jak najkorzystniej. Wiele osób rozpoczyna wówczas głodówkę, niosącą często opłakane skutki dla organizmu. O wiele lepszym pomysłem będzie wtedy tzw. błyskawiczna dieta.

Jeśli w ciągu kilku dni pragniesz zrzucić 2-5 kg, jest to metoda właśnie dla ciebie. Co musisz zrobić? Przede wszystkim pij bardzo dużo wody niegazowanej. Najlepiej, jeśli będzie to około 3 litrów dziennie. Odżywiaj się zdrowo, nie zapominaj o jedzeniu, jednak wyeliminuj całkowicie z diety niektóre składniki. Zrezygnuj przede wszystkim z węglowodanów. Niewskazane są również wszelkie potrawy, zawierające mąkę (szczególnie pszenną), a więc makarony, pierogi czy pieczywo. Musisz ograniczyć także kawę i słodkie, gazowane napoje. Błyskawiczna dieta wyklucza także spożywanie alkoholu. Ważną zasadą, którą należy stosować, jest czas ostatniego posiłku w ciągu dnia, a więc najpóźniej 2 godziny przed pójściem spać. Co najlepiej jeść? Sięgaj przede wszystkim po warzywa. Zawierają one mnóstwo potrzebnych organizmowi składników, a jednocześnie nie są zbyt kaloryczne.

Błyskawiczna dieta to dobre rozwiązanie, ale tylko w nagłych, wyjątkowych sytuacjach, gdy w kilka dni chcemy pozbyć się kilku kilogramów. Nie można stosować tej metody przez długie okresy czasu. Pamiętajmy, że błyskawiczna dieta nie powinna trwać dłużej niż tydzień.