Diagnoza chorób przez internet
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Na pewno każdy z nas zauważył przynajmniej raz w swoim życiu pewne, niepokojące zmiany w swoim organizmie lub na skórze. Obecnie w takich sytuacjach zaglądamy do internetu i tam dowiadujemy się, jakie rozwiązania zaleca medycyna w pewnych sytuacjach. Czy jednak to dobre rozwiązanie?

Niestety, nie zawsze. Oczywiście zdarzają się pewne sytuacje, w których internauci dobrze radzą pewnym, chorym osobom. Niestety, nigdy nie możemy mieć pewności, że tak stanie się również i w naszym przypadku. Jeśli więc nasza zmiana jest dość poważna, powinien koniecznie obejrzeć ją specjalista. Nie możemy wysyłać zdjęć takiej zmiany innym użytkownikom internetu. Pamiętajmy, że oni nie są lekarzami, także mogą nam źle doradzić. A niestety, nieprawidłowo dobrane leczenie może przynieść katastrofalne skutki.

Lepiej więc będzie, gdy od razu wybierzemy się do jakiegoś specjalisty. Początkowo możemy odwiedzić po prostu gabinet internisty. Taki lekarz wyśle nad do odpowiedniego, specjalistycznego gabinetu lekarskiego.