Dieta w chorobach wątroby i Dieta odkwaszająca
1 vote, 4.00 avg. rating (89% score)

Dieta odkwaszająca i dieta w chorobach wątroby

Dieta dobra dla organizmu

Organizm ludzki z łatwością ulega zanieczyszczeniu. Toksyny potrafią kumulować się w nim przez lata, a skutki mogą być przerażające. Na zdrowie powinno się szczególnie uważać w czasach, gdy wiele posiłków spożywanych na co dzień zawiera szkodliwe substancje.

Dieta odkwaszająca jest dobrym sposobem na przywrócenie prawidłowej równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie, czyli wyrównanie proporcji między stężeniem substancji o charakterze kwaśnym i zasadowym. W diecie owej ogranicza się substancje kwaśne. Warzywa, owoce oraz substancje alkalizujące są w stanie zdziałać prawdziwe cuda. Za dużo białka i za mało potasu – oto przyczyny zakwaszenia organizmu. Należy spożywać więcej warzyw łodygowych i liściastych: pomidorów koktajlowych, ogórków i bakłażanów, papryk, cukinii i warzyw korzeniowych: marchewek, buraków, imbiru, pietruszki, rzodkiewek.

To skuteczna i dobra dieta w chorobach wątroby. Warto zaznajomić się z nią i zacząć stosować, gdyż organ taki jak wątroba jest jeden i w razie poważnych problemów nie można do przeszczepić.