Dieta z dowozem
1 vote, 5.00 avg. rating (99% score)

Czy warto wykupić dietę pudełkową?

Bardzo dużym powodzeniem cieszy się od pewnego czasu dieta pudełkowa. Nie wszyscy wiedzą jednak, na czym dokładnie ona polega. Czemu zawdzięcza swą popularność? Jakie są jej wady i zalety?

Zacznijmy od tego, że dieta z dowozem jest przede wszystkim niezwykle wygodna. Postanawiamy żyć zdrowo, prawidłowo się odżywiać i przy okazji pozbyć się zbędnych kilogramów, często jednocześnie narzekając na brak motywacji i czasu do samodzielnego przygotowania odpowiednich potraw. Zakup produktów i przyrządzanie zbilansowanych posiłków w odpowiedniej formie wymaga poświęcenia więcej niż paru chwil. Dodatkowo u niektórych osób pojawia się prozaiczny problem kiepskich umiejętności kulinarnych. W takiej sytuacji dieta z dowozem jest wręcz idealnych rozwiązaniem. Nie musimy martwić się zupełnie o nic – wykupujemy odpowiedni abonament i potrawy w hermetycznie zapakowanych pudełkach trafiają każdego dnia pod adres, który wskażemy (np. do domu lub pracy). Większość firm cateringowych, pełniących takie usługi, ma w swojej ofercie diety z dowozem w różnych wariantach. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, w zależności od własnych zapotrzebowań czy warunków zdrowotnych.

Jakie są zatem minusy? Wiele osób narzeka na cenę – te wahają się zazwyczaj od 1200 zł do 2500 zł miesięcznie. Z pewnością nie mamy również możliwości wyboru – jemy po prostu to, co danego dnia zostanie nam dostarczone, nawet jeśli za daną potrawą nie przepadamy lub zwyczajnie mamy ochotę na coś innego. Każdy więc musi zdecydować sam, czy dieta z dowozem to rozwiązanie, z którego będzie zadowolony.