Do czego służy lecytyna?
1 vote, 5.00 avg. rating (99% score)

Lecytyna jest ważnym składnikiem naszego organizmu.Lecytyna jest związkiem organicznym, który odpowiada za szereg właściwości w organizmie i jej znaczenia nie można przecenić. Gdyby nie ona, problemy z cholesterolem byłby powszechne u każdego człowieka, bez względu na wiek czy dietę. Dlatego osoby spożywające dużo mniejsze ilości tego środka miewają problemy z cholesterolem ldl, co przekłada się bezpośrednio na ich stan kardiologiczny.
Za co odpowiada lecytyna

Ten organiczny związek chemiczny z grupy fosfolipidów jest aktywnym uczestnikiem przemiany materii u człowieka. Lecytyna odpowiada między innymi za:

Skład błon komórkowych,
Przemianę materii,
Osłonę mielinek neuronów,
Gospodarkę cholesterolem,
Poprawia funkcje poznawcze

Już pierwszy podpunkt uświadamia nam, jak ważną rolę będzie pełniła lecytyna. Jeśli jest składnikiem błon komórkowych, oznacza to, że znajduje się w całym organizmie i odpowiada za większość rzeczy. Dodatkowo pomaga w pracy przemiany materii oraz odpowiada za osłonki mielinki neuronów, co ma bezpośrednie przełożenie na stan naszego unerwienia.

Według naukowców, którzy przeprowadzili badania na szczurach, zażywanie lecytyny poprawiało funkcje poznawcze zwierząt. Oznacza to, że osoby mające problemy z koncentracją lub pamięcią powinny sprawdzić, czy aby na pewno zażywają odpowiednią ilość składników zawierających ten związek organiczny.
Lecytyna jako prezent dla mamy

Coraz popularniejsze staje się wręczanie swoim rodzicom praktycznych prezentów w postaci suplementów diety. Ostatnio jako prezent dla mamy jest wybierany zestaw ziół oraz wyciągów z warzyw, które są bogate w wspomniany w artykule związek chemiczny. Dzieci pragną podarować mamie to, co najcenniejsze, czyli doskonałą pamięć na długie lata. I chociaż największy wpływ na stan intelektualny naszych rodziców mają ich geny oraz fakt, czy regularnie ćwiczą swój umysł, to dieta jest nie mniej ważna.

Dlatego wszelkie oznaki osłabienia umysłu mogą wynikać z prostego powodu: brakuje lecytyny w organizmie i należy sprawdzić, czy czasem nasza dieta nie zawiera za dużo pustych kalorii.

Lecytyna jest związkiem organicznym, który odpowiada za szereg właściwości w organizmie i jej znaczenia nie można przecenić. Gdyby nie ona, problemy z cholesterolem byłby powszechne u każdego człowieka, bez względu na wiek czy dietę. Dlatego osoby spożywające dużo mniejsze ilości tego środka miewają problemy z cholesterolem ldl, co przekłada się bezpośrednio na ich stan kardiologiczny.