Kawa do ekspresów
1 vote, 1.00 avg. rating (59% score)

W naszych kuchniach posiadamy coraz więcej różnego rodzaju urządzeń i robotów ułatwiających nam życie, pomagających lub wręcz wyręczających nas w przygotowywaniu pysznych posiłków lub ulubionego napoju, na przykład kawy. Jedni miłośnicy „małej czarnej” preferują picie kawy parzonej tradycyjnie, inni wolą kawę rozpuszczalną a jeszcze inni nie wyobrażają sobie dnia bez kawy z ekspresu.
W zależności od posiadanego ekspresu, a możemy wybierać wśród tradycyjnych ekspresów przelewowych, ekspresów ciśnieniowych czy ekspresów ciśnieniowych automatycznych, musimy odpowiednio dobrać kawę do swojego ekspresu. Kawa do ekspresów może być mielona lub ziarnista.
Do ekspresów nie wolno używać kawy rozpuszczalnej. W ekspresach ciśnieniowych używa się zwykle mieszanek typu espresso, które wymagają innego rodzaju wypalania niż kawy przeznaczone do zaparzania z fusów w filiżance czy te, które używa się w ekspresach przelewowych. Ekspresy ciśnieniowe automatyczne z założenia zawierają młynek, więc do nich kupujemy kawę ziarnistą.
Na półkach sklepowych mamy bardzo bogaty wybór gatunków kaw. Każdy z nas preferuje inny gatunek, markę i moc kawy. Jednak najlepsza kawa to ta najświeższa, czyli powinniśmy zwracać uwagę na datę przydatności do spożycia.