Korekcja wzroku
1 vote, 4.00 avg. rating (89% score)

Chociaż wielu z nas marzy o tym, aby odłożyć okulary lub soczewki w kąt i zapomnieć o przykrym obowiązku, jakim jest ich zakładanie co rano, to jednak laserowa korekcja wzroku nie jest dostępna dla każdego. Istnieje dość dużo przeciwwskazań, decyzję o zgodzie na takie leczenie wydaje zawsze lekarz – niestety nie zawsze jest ona pozytywna, na co musimy być przygotowani.

Głównym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu korekcji wzroku jest wiek, pacjent powinien znajdować się między dwudziestym pierwszym, a pięćdziesiątym piątym rokiem życia – oko wtedy nie rośnie, a wada wzroku w większości przypadków jest stabilna. Niestabilna wada wzroku zwana również progresją może być przyczyną odmowy zgody na zabieg. Często występującą przeszkodą są również inne choroby oczu takie jak jaskra, zaćma czy odwarstwienie siatkówki, jeżeli zmagamy się z tymi chorobami, nie dostaniemy zgody na zabieg korekcji wzroku. Aktywne stany zapalne oka, a nawet opryszczka do 6 tygodni od wyleczenia to również poważne przeciwwskazania, warto więc dbać o stan naszego zdrowia, jeżeli chcemy się poddać leczeniu wady wzroku.

Korekcja wzroku to często marzenie wielu z nas, warto jednak mieć świadomość, że nie jest to zabieg przeznaczony dla każdego, niestety istnieje wiele przeciwwskazań, na które często nie mamy żadnego wpływu i z którymi musimy się pogodzić.