Kosmeceutyki
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Między kosmetykiem a lekiem

Gdybyśmy chcieli przyjrzeć się grupie produktów, jakie stanowią kosmeceutyki, to w pierwszej kolejności musielibyśmy powiedzieć, że sama ich nazwa została wyodrębniona na potrzebę stworzenia kategorii preparatów, które posiadają właściwości pielęgnacyjno – lecznicze. Przez takie połączenie właściwości, preparatów tych nie można zakwalifikować właściwie ani do leków, ani do kosmetyków. Bo pierwsze leczą, a drugie jedynie pielęgnują. Kosmeceutyki robią natomiast i jedno i drugie.
Jak wygląda więc ich skuteczność? Jak potwierdzają liczne badania kliniczne, jest ona szalenie wysoka. Skutecznie potrafią one wpływać na wiele procesów fizjologicznych zachodzących w skórze, a tym samym leczyć wiele dermatoz. Jednocześnie pielęgnują skórę niezwykle dogłębnie i chronią ją zarówno przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, jak i działającymi od wewnątrz wolnymi rodnikami.
Jeśli szukasz więc preparatu, który pozwoli Ci o Twoją skórę zadbać naprawdę kompleksowo, postaw na to niesamowite połączenie.