Medycyna pracy Łódź
1 vote, 2.00 avg. rating (69% score)

Medycyna pracy

Medycyna pracy Łódź oraz medycyna pracy Kraków specjalizują się w ochronie zdrowa pracowników wszelkich zakładów pracy. Wszelkie działania prowadzone są z ogólnopolskimi standardami. Podstawą prawną jest ustawa o służbie medycyny pracy (Dz.U. Nr 96/1997).

 

Priorytetowym aspektem jest oczywiście zapobieganiu działaniu niekorzystnych warunków w środowisku pracowniczym. Lekarze, pielęgniarki i inni wykwalifikowani pracownicy robią wszystko, aby praca nie zaszkodziła zdrowiu pracowników. W poradni wykonuje się badania okresowe, wstępne, a także kontrolne. Co więcej przeprowadzane są również badania zatrudnionych w zakładach, w których możliwe jest niebezpieczne narażenie na promieniowanie jonizujące. Samozatrudniający się powinni też zadbać o wykonanie badań. Pracownik na badanie musi zabrać ze sobą skierowanie od pracodawcy oraz dokument potwierdzający tożsamość. Ponadto nie wolno zapomnieć o dokumentacji medycznej czy pisemnej informacji od lekarzy cd. trybu leczenia. W trakcie terapii używane są najlepszej jakości sprzęty. Na wniosek pracodawcy nasi pracownicy przeprowadzają wizytacje i wydają opinię dotyczącą środowisko pracy.

 

Badania to niezbędny aspekt w pracy profesjonalnych kierowców. Muszą oni uprzednio uzyskać orzeczenie o zdolności do kierowania pojazdami. Kierowca zgłaszający się na badanie powinien być na czczo. Mężczyźni muszą ukazać również książeczkę wojskową. Potencjalni pracownicy chcący pracować wraz z produktami spożywczymi muszą koniecznie wyrobić książeczkę sanepidowską!