Menopauza
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Menopauza – w omówieniu tak ważnego dla kobiety okresu przej­ściowego szczególny nacisk położono na holistyczne ujęcie problemu. Znajdziemy tu informacje na temat metod terapeutycznych, mających na celu zapobieganie i usuwanie towarzyszących menopauzie dolegliwo­ści, ale też na temat schorzeń, które mogą rozwinąć się w późniejszych latach, i sposobów zapobiegania im.

Nowotwory piersi i narządów rodnych – omawiamy wie­le form terapii naturalnych, z których mogą skorzystać pacjenci cierpią­cy na chorobę nowotworową i które stanowią uzupełnienie konwencjo­nalnych metod leczenia. Oprócz prezentacji sposobów łagodzenia obja­wów oraz ubocznych skutków tradycyjnych kuracji, przedstawiono sku­teczne strategie profilaktyczne.

Zdrowe kości – znalazło się tu omówienie najczęściej występują­cych chorób kobiecych – osteoporoz, zapalenia kości i stawów – i za­prezentowano także różnorodne metody leczenia. Zwrócono uwagę na metaboliczne aspekty zapobiegania schorzeniom i spowalniania ich rozwoju.

Z wymienionych kategorii dowiesz się, że jednym z najważniejszych założeń medycyny naturalnej jest przekonanie, że nie tylko ciało, ale również umysł posiada moc uzdrawiania. Medytacja i joga, biologiczne sprzężenie zwrotne i wizualizacja, hipnoza i psychoterapia – we wszyst­kich tych terapiach wykorzystuje się nadzwyczajne zdolności umysłu, służące poprawianiu stanu zdrowia całego organizmu. Zdolność ta, stanowiąca od wieków nieodłączny element medycyny naturalnej, zaczy­na być doceniana przez lekarzy Zachodu.