Nadgarstki
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Nadgarstki. Połóż przedramię na płaskiej powierzchni ze zgiętym nad­garstkiem i dłonią zwisającą nad krawędzią. Teraz zaciśnij mięśnie przedramienia i dłoni tak, aby dłoń znalazła się na tym samym poziomie co przedramię. Zginając nadgarstek ustaw dłoń prostopadle do podłogi. Teraz powoli, zachowując opór, opuszczaj nadgarstek w kierunku podło­gi, utrzymując dłoń w pozycji prostopadłej. Powtarzaj ćwiczenie trzy razy dziennie.

Ramiona i łokcie. Stań w pozycji wyprostowanej. Połóż dłonie za głową tuż nad samym karkiem, łokcie odchyl na boki. Zegnij ręce w ramionach przesuwając łokcie do przodu, przed samą twarzą najdalej jak możesz. Teraz, zachowując opór mięśni (dłonie dalej oparte na karku), odepchnij łokcie do tyłu najdalej, jak możesz. Brodę trzymaj lekko uniesioną. Powtórz ćwiczenie kilka razy.

Ramiona. Ćwiczenie zwiększa zakres ruchu rąk oraz sprzyja utrzyma­niu prawidłowej postawy górnej części ciała. Stań w pozycji wyprostowa­nej i odchyl ręce na boki. Z unieruchomionymi łokciami zegnij ręce, aby dłonie były płaskie i ustawione w pozycji prostopadłej do podłogi. Ode­pchnij ręce tak, jakbyś chciała przesunąć coś dużego. Następnie wyko­naj rękami pięćdziesiąt małych kółek do tyłu napinając cały czas mięś­nie, po czym odpocznij. Następnie wykonaj jeszcze raz pięćdziesiąt kółek i znowu odpocznij.