Nasiona feminizowane są efektem pewnej manipulacji hodowlanej na roślinie. Sam proces feminizacji nasion w wielkim skrócie polega głównie na ?zmuszeniu? roślin z żeńskim genotypem do wytworzenia męskich kwiatów. W wyniku tego zabiegu uzyskuje się w męskim kwiecie pyłek zawierający chromosom X. Po zapyleniu tym pyłkiem roślina, ponieważ posiada już dwa chromosomy X, ma zdeterminowaną płeć żeńską. Dlaczego tak i w jakim celu dokonuje się tej manipulacji? Nasiona feminizowane zastosowane w hodowli konopi dają w efekcie znacznie bogatszy kwiatostan, co jest głównym celem hodowcy. Jednakże taka roślina, aby rozwinęła tak ceniony w hodowli ów kwiatostan, jest bardzo wrażliwa na warunki, w których dorasta. Zarówno gleba, otoczenie, a zwłaszcza światło mają niezwykle istotne znaczenie. Zaleca się także dokonywanie przed samym procesem pozyskiwania nasion feminizowanych, selekcję roślin, które przeznacza się na ?matkę? i ?ojca? naszej hodowlanej populacji. Nasiona feminizowane dają nieomalże stuprocentową gwarancję dobrych plonów.
Nasiona feminizowane
Losowe wpisy:
Hamulec na kalmoduline
Ostatnio wykazano, że neurołeptyki wpływają hamująco na kalmodulinę, białko pełniące funkcję wieloczynnościowego receptora dla jonów wapniowych. Prowadzi to do zahamowania wielu reakcji komórkowych zachodzących z udziałem kalmoduliny. Działanie to może wiązać się z mechanizmem komórkowym wpływu neuroleptyków na komórki układu nerwowego. Z punktu widzenia procesów neurofizjologicznych leki neuroleptyczne wpływają,...
Medycyna weterynaryjna
Można spokojnie powiedzieć, że każdy z nas wie, czym jest medycyna. Korzystamy z jej wytworów regularnie, by zadbać o swoje zdrowie. Powinniśmy więc zainteresować się również pewnymi odmianami medycyny. Jedną z takich odmian jest medycyna weterynaryjna.
Medycyna weterynaryjna mówi o wszystkich chorobach, które mogą tyczyć się zwierząt. Musimy bowiem zdać...