Odpowiednia pomoc psychologa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Na trudności w uczeniu się ludzi zaczęto zwracać uwagę ponad sto pięćdziesiąt lat temu. Ale w połowie XX wieku rozpoczęto wnosić w szkołach program dodatkowych lekcji korekcyjnych. To właśnie tam dzieci uczyły się według specjalnie stworzonych programów powtarzanie przekazywanych informacji. Poprzez uruchomienie dwóch półkul w mózgu proces nauki i zapamiętywania staje się bardziej gruntowny.Takie zajęcia przeważnie prowadzi psycholog.
Problem z uzależnieniem

Mówiąc o problemach z uzależnieniami przeważnie myślimy o problemach związanymi z narkotykami i spożywaniem alkoholu. Jednak coraz częściej spotykane są uzależnienia Wrocław wśród młodzieży od komputera i brutalnych gier. Komputerowy świat jest tak wciągający człowieka, iż organizm nie potrzebuje już nie elektronicznych bodźców zewnętrznych jak zabawa na powietrzu, poznawanie nowych osób. Są przypadki, że uzależnione dzieci zapominają o jedzeniu i cierpią na problemy ze snem. W podobnych sytuacjach niełatwo jest dać sobie radę bez pomocy psychologa.
Pomoc psychologa przy trudności dziecka w nauce

Większe trudności z nauką nie zawsze oznacza braku chęci do edukacji bądź umiejętności skupienia uwagi przez dłuższy okres czasu. Czasami wynika to z przyczyn takich jak dysleksja, czyli trudności w nauce . Nawet poprzez rozpoczęcie nauki według nowoczesnych sposobów nauczania dziecko ma trudności z przyswojeniem przekazywanej wiedzy. Psychoterapia mówi, że dysleksja może być dziedziczona ponieważ według najnowszych wyników badań klinicznych wiadomo, że ta dysfunkcja jest zapisana w ludzkim genotypie.