Palarnia kawy
1 vote, 5.00 avg. rating (99% score)

Kawa stanowi jeden z najpopularniejszych napojów na świecie, którego miłośników można znaleźć w każdym niemal zakątku globu.

Aby jednak ziarna kawowca miały wyjątkowy aromat i niepowtarzalny smak, które mają kluczowe znaczenia przy wyborze odpowiedniego dla klienta produktu, ważny jest aby proces wypalania przebiegał według ściśle określonych reguł, które zapewniają przewidywalność jakości i tym samym utrzymanie jej na wysokim poziomie.
Palarnia kawy dokłada wszelkich starań, zatrudniając osoby posiadające wiedzę i doświadczenie branżowe oraz pasję twórczą. Dzięki takiemu podejściu ma ona swoich wiernych i stałych klientów, których grono z roku na rok się poszerza.
Proces wypalania ziaren to odrobina tajemnicy, zamkniętej w kawowcu i ogrom włożonej pracy od momentu ręcznego zbierania ziaren po sprzedaż gotowych opakowań.
Każdy z odmiennych gatunków kawy wymaga innego podejścia w zakresie wypalania, dlatego do pracy wykorzystywane są specjalistyczne piece, których parametry są ustalane indywidualnie, w zależności od ziarna kawy.