Pieczarkarnia
1 vote, 5.00 avg. rating (99% score)

W dzisiejszych czasach wracamy do naturalnego żywienia. Coraz więcej osób je zdrowiej a nawet hoduje własne warzywa i zioła. W wielu domach znajdziemy donice z bazylią czy miętą, niektórzy w mieszkaniach rozwijają własną, małą uprawę marchewki i rzodkiewek. Doskonałym i tanim uzupełnieniem domowej plantacji jest własna pieczarkarnia.

Uprawa pieczarek jest prosta, daje niemal pewność, że nasze plony w ciągu kilku tygodni będą mogły zostać zebrane. Własna pieczarkarnia wymaga jedynie pomieszczenia z temperaturą w granicach 12-20 stopni Celsjusza. Nie potrzebuje natomiast światła – uprawa może odbywać się również w piwnicy czy na strychu.
Domowa pieczarkarnia może dawać plony cały rok. Sklepy ogrodnicze i internetowe oferują sprzedaż gotowej grzybni i niezbędnego sprzętu. Uprawa wymaga minimum zaangażowania: po otwarciu skrzyni wystarczy podlewać grzybnię do zbiorów a po zbiorach oczyścić ją z martwych lub zepsutych części pieczarek. Te za kilka tygodni zaowocują wspaniałymi, domowymi pieczarkami, które można przetwarzać na niezliczoną ilość sposobów.