Pierwsze literki
1 vote, 5.00 avg. rating (99% score)

Nauka czytania i pisania to jeden z najważniejszych elementów edukacji młodego człowieka. W dzisiejszych czasach bez umiejętności pisania i czytania i to czytania ze zrozumieniem, nie jest możliwe w zasadzie nic. Wszędzie spotykamy się ze słowem pisanym. O ile jeszcze brak umiejętności pisania, być może udałoby się ukryć, o tyle, brak umiejętności czytania jest nie do ukrycia.
Wszelkie stosunki międzyludzkie regulują umowy, które funkcjonują w formie pisemnej. Kupowanie domu, wynajmowanie, podejmowanie pracy, wszystko jest spisane. Jak sobie w takim świecie poradzić bez umiejętności czytania?
Jednak, nauka czytania, choć powinna być jedną z pierwszych rzeczy, jakich uczy się dzieci w szkole, może z powodzeniem zacząć się nieco wcześniej, nawet w przedszkolu, szczególnie gdy dziecko wykazuje w tym kierunku zainteresowania. Wprowadzanie w świat literek i świat słów powinno odbywać się poprzez zabawę, poprzez przygody, rysowanki i gry. Dziecko nie czuje, że się czegoś uczy, a już oswaja się z najważniejszą dla siebie umiejętnością życiową.