Pisanie pracy inżynierskiej
1 vote, 5.00 avg. rating (99% score)

Pisanie pracy inżynierskiej nie należy do rzeczy łatwych. Napisanie takiej pracy wiąże się z szeregiem wymogów, jakie w trakcie pisania należy spełnić.

Wymogi te to na przykład wymagania opiekuna naszej pracy, dotyczące zawartości merytorycznej naszego tekstu. Mogą również dotyczyć szaty graficznej, na przykład wyglądu i kolorystyki wykresów, wielkości zdjęć oraz rysunków i tym podobne. Każdy opiekun ma swoje specyficzne wymagania, które musimy spełnić aby dobrze ocenił i dopuścił naszą pracę.

Kolejne wymogi to formalne wymogi uczelni. Dotyczą one najczęściej wielkości czcionki, wielkości marginesów prawego i lewego, strony tytułowej, sposobu sporządzania przypisów oraz ilości stron (przy czym nie chodzi o ilość znaków).

Pisanie pracy inżynierskiej wiąże się również z przeprowadzeniem badań, przeczytaniem wielu źródeł oraz dogłębnym zbadaniem tematu naszej pracy. To wszystko powoduje, że pisanie pracy inżynierskiej, która ma zaledwie kilkadziesiąt stron jest zadaniem, które może pochłonąć mnóstwo czasu.