Sklep wegetariański
1 vote, 2.00 avg. rating (69% score)

Czasami wydaje nam się, że zaprzestanie spożywania mięsa jest niewyobrażalnie wielkim wyrzeczeniem. Rzeczywiście, wielu z nas spożywa mięso w każdym ze swoich codziennych posiłków. Na śniadanie na kanapce spoczywa plasterek wędliny, zasadniczym składnikiem dania obiadowego jest kotlet, do tego spożywamy także mięso w postaci parówek, kiełbas bądź ryb. Jednakże, kiedy spokojnie zastanowimy się nad tym jak zmienić swoją dietę, nagle okazuje się, że zreformowanie jej wcale nie jest mozolnie ciężkim i nie do przeskoczenia problemem.
Na śniadanie możemy spożywać owsianki z owocami i bakaliami, jeść twarogi bądź serki wiejskie czy jajecznicę. Jako drugie śniadanie idealnie sprawdzi się sałatka warzywna, do której można zawsze dodać różnego rodzaju sera, nasion lub kiełków w celu jej urozmaicenia. Idealną alternatywą dla obiadowych kotletów mięsnych są kotlety warzywne, które można zrobić praktycznie z każdego rodzaju warzyw – z brokułów, czerwonej bądź czarnej fasoli, z ciecierzycy lub zielonej soczewicy. Na kolację z kolei możemy spożyć kanapki z wartościowego pieczywa, na których znajduje się ser i warzywa. Za przekąski w ciągu dnia posłużyć mogą nam pokrojone warzywa bądź owoce.
Kiedy dokładnie będziemy wiedzieli, jak przygotować posiłki, warto odwiedzić znajdujący się w okolicy sklep wegetariański, którego asortyment może stanowić dodatkowe źródło inspiracji kulinarnych.