Skręt szyi
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skręt szyi. Oprzyj łokcie na płaskiej powierzchni, zegnij ręce w ten sposób, by dłonie znalazły się przy twarzy. Usiądź tak blisko stołu, żeby dłonie sięgały do uszu, a ciężar głowy opierał się rękach i dłoniach. Powoli opuść głowę, abyś mogła zewrzeć dłonie z tyłu głowy. Powoli popchnij głowę w dół, dopóki broda nie dotknie piersi, lub się do niej przybliży. Wytrzymaj tak licząc do czterech. Teraz, nie przemieszczając rąk, obróć głowę bardzo powoli i oprzyj brodę na lewej ręce. Prawą dłonią obejmij tył głowy. Powoli obróć głowę w lewo, najdalej jak możesz. Wytrzymaj licząc do czterech. Teraz, nie poruszając rękami, powtórz to samo z prawej strony. Opuść głowę na stół.

Naprężanie kolan. Usiądź na podłodze z wyprostowanymi plecami i wyciągniętymi przed siebie nogami. Zegnij kolana i zsuń, przysuń nogi i stopy. Chwyć stopy i złącz podeszwy. Wytrzymaj w tej pozycji licząc do sześciu lub dowolnie długo. Teraz powoli podciągnij stopy w stronę ciała, równocześnie przyciskając kolana w kierunku podłogi. Wytrzymaj licząc do sześciu lub dowolnie długo. W miarę poprawiania się giętkości ciała opuszczaj kolana coraz bliżej podłogi.

Przyciąganie nóg. Usiądź z wyciągniętymi prosto przed siebie nogami. Plecy powinny być wyprostowane. Zaciśnij dłonie na nogach tuż pod kolanami schylając lekko plecy. Licząc do pięciu pochyl się lekko do przodu i ciągnij powoli tułów w stronę kolan, najbliżej jak możesz, do­chodząc w końcu do mniej więcej 30 centymetrów nad kolanem.