Sprawdzona Medycyna estetyczna – Częstochowa
1 vote, 4.00 avg. rating (89% score)

Jedną z prężnie rozwijających się, choć stosunkowo młodą dziedziną jest medycyna estetyczna. Jej głównym zadaniem jest poprawa jakości życia i zminimalizowanie widocznych skutków starzenia osób, które są niezadowolone ze swojego wyglądu. Zabiegami, którymi zajmuje się medycyna estetyczna są głównie takie, które mają za zadanie wypełnienie zmarszczek, ujędrnienie skóry i poprawę jej wyglądu.
W przeciwieństwie do chirurgii plastycznej zabiegi te wykonywane są bez ingerencji skalpela i nie są tak obciążające dla organizmu jak w przypadku operacji odbywających się w głębokim znieczuleniu.
Warto wspomnieć również, że zabiegi wykonywane są przez wykwalifikowanego lekarza, który musi posiadać prawo wykonywania zawodu tak jak w każdej innej dziedzinie medycyny.
Głównymi przesłankami do wykonania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej jest niezadowolenie ze swojego wyglądu i chęć poprawy stopnia atrakcyjności pacjenta, który decyduje się na skorzystanie z możliwości jakie daje medycyna estetyczna.