Tajemnice budynków
2 votes, 4.00 avg. rating (86% score)

Czy zastanawialiśmy się kiedyś nad tym, co nas otacza? Nad budynkami w mieście, w którym żyjemy? Nie? A zdecydowanie powinniśmy! Zabytki, zabudowa miejsca, które niby znamy może naprawdę kryć przed nami wiele tajemnic. Tajemnic, które warto jest zgłębić. Może okazać się, że miejsca, które dotychczas uważaliśmy za nudne i niewarte naszej uwagi kryją w sobie naprawdę fascynujące tajemnice. A to rzecz, która zawsze rozpala ludzką fantazję.

Bo przecież architektura może być fascynująca. Rozwiązania architektoniczne stosowane obecnie to przecież bardzo często rozwiązania starsze niż mogłoby się nam wydawać. Mało tego! Wiele rozwiązań architektonicznych naszych przodków nadal jest dla nas tajemnicą. Mimo nieprawdopodobnego wręcz skoku technologicznego i cywilizacyjnego. Czyż to nie brzmi fascynująco?
Często mówi się, że budynki, zabytki sztuki architektonicznej mają duszę. I nie można temu zaprzeczyć. Nie, gdy jest się wśród nich, chodzi po tym samym podłożu, którym chodzili ludzie setki czy też tysiące lat temu.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.