Tanie blachy trapezowe
1 vote, 5.00 avg. rating (99% score)

Budując lub remontując dach, należy zadbać nie tylko o to aby kupić w miarę tanie blachy trapezowe, ale również o ich prawidłowy montaż.

W pierwszej kolejności powinniśmy upewnić się czy dach jest prosty., gdyż dopuszczalne nachylenie dachy nie może przekraczać 9 stopni. Jeżeli tak nie jest powinniśmy usunąć ten defekt bądź za pomocą deski szczytowej, bądź wymieniając uszkodzone elementy. Pamiętajmy również aby nie stosować narzędzi, które nagrzewają blachę w czasie pracy. Jeżeli blachę musimy położyć na papie to powinniśmy dodatkowy stworzyć konstrukcję z łat i kontrłat, do której to konstrukcji takiej można również zastosować folie paroprzepuszczalne.
Kładąc blachę powinniśmy ją ułożyć w kierunku przeciwnym niż kierunek wiatru. Następnie, równolegle do linii okapu montujemy pas nadrynnowy, podczas której stosujemy wkręty z płaskim łbem.
Kładąc każdy następny arkusz stosujemy zasadę prawidłowego zakładania, a w sytuacji gdy profil naszej blachy jest wyższy niż 35 mm, łączymy go wkrętami na tzw. górnej fali.