Ustalanie ojcostwa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Ostatnimi czasy wiele laboratoriów zaproponowało swoim klientom nową uslugę – badania DNA na ojcostwo. Badanie jest bardzo proste, próbkę do badań możemy pobrać samodzielnie w domu, potem musimy ją przesłać na adres Laboratorium.

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że te testy są skierowane do skłóconych małżeństw walczących przed sądem o dzieci. Jednak nie zawsze, wyniki analiz DNA są dowodem w sprawie o ustalanie ojcostwa i alimenty. Testy ojcostwa nie są skierowane tylko dla sądów, ponieważ coraz częściej wykorzystywane są one w małżeństwach nie rozwodzących się, ale przechodzących chwilowy kryzys. Badania DNA dają zamawiającemu calkowitą anonimowość, co jeszcze bardziej skłania do skorzystania z nich.

Jak zamówić takie badanie? Cała procedura jest bardzo prosta. Wystarczy skontaktować się z odpowiednim Laboratorium wykonującym takie testy DNA i zwyczajnie złożyć zamówienie Następnego dnia otrzymamy zestaw do pobierania materiału biologicznego wraz ze instrukcja pobrania materiału oraz kompletem potrzebnych dokumentów. Pobranie polega na potarciu przesłanym wacikiem błony śluzowej w policzku domniemanego taty oraz dziecka i odesłaniu próbek z powrotem do Laboratorium. Po kilkunastu dniach otrzymamy wyniki.