W centrum miasta
1 vote, 5.00 avg. rating (99% score)

Patrząc po cenach nieruchomości można stwierdzić, że jedne z najdroższych mieszkań zazwyczaj znajdują się w samym centrum miasta. Jednak czy naprawdę są to, aż tak ekskluzywne mieszkania, aby płacić za nie dużo więcej?

Często mieszkania znajdujące się w centrum miasta są to mieszkania stare albo w starych kamienicach albo w starych blokach. Zazwyczaj w takich lokalizacjach mieszkają osoby starsze, które mieszkają tam od wielu lat, a co za tym idzie mieszkania te nadają się do generalnego remontu.
Jedynym plusem takiego mieszkania jest sama lokalizacja, choć i to zdaje się być wątpliwym argumentem, bo kto chce mieszkać w centrum miasta, gdzie co chwilę odbywają się jakieś imprezy, za oknem ciągły ruch samochodów oraz rozmowy ludzi.
Na pewno są osoby, które lubią być w centrum wydarzeń, wtedy taka lokalizacja na pewno jest warta rozważenia, a taka lokalizacja zapewnia prestiż. Jednak jeżeli szukamy ciszy i spokoju, ale jednak chcielibyśmy być w miarę blisko centrum, lepiej rozejrzeć się za mieszkaniem w pobliskich dzielnicach omijając ścisłe centrum miasta.