Zabudowa balkonów
1 vote, 5.00 avg. rating (99% score)

Zabudowa balkonów ma wiele zalet, stosowana jest często w dużych miastach, szczególnie jeżeli balkon znajduje się w mieszkaniu na parterze lub przy bardzo ruchliwej ulicy.

Głównym powodem stosowania zabudowy balkonów jest oczywiście, powszechnie występujący w dużych miastach hałas i kurz. Drugim powodem jest ochrona balkonu przed deszczem i śniegiem, szczególnie wtedy, kiedy lubimy na nim przesiadywać i przechowujemy tam fotele, stoliki itp. Zabudowany balkon wymaga mniej prac konserwatorskich, nie trzeba tak często malować ścian, myć podłóg, czy wymieniać popękanych płytek. Konstrukcja ta stanowi ochronę przed zimnem i znacząco wpłynie na obniżenie rachunków za ogrzewanie, odczujemy to szczególnie, jeżeli ogrzewamy mieszkanie gazem lub prądem. Kolejnym powodem podjęcia decyzji o zabudowie jest bezpieczeństwo domowników, w tym oczywiście małych dzieci, które niczego nieświadome mogą nawet wypaść z balkonu. Dla niektórych ludzi rozwiązanie to służy poprawie estetyki budynku, jest to jednak sprawa indywidualna, ponieważ każdemu podoba się co innego.

Zabudowa balkonu ma wiele zalet, dlatego warto się nad nią zastanowić i być może zdecydować się na takie rozwiązanie, przed podjęciem ostatecznej decyzji, skontaktujmy się jednak ze spółdzielnią mieszkaniową, w celu uzyskania odpowiedniej zgody.