Żarówki LED G4
1 vote, 5.00 avg. rating (99% score)

Z pośród szerokiej gamy produktów branży elektrycznej i elektronicznej oferowanych przez ULTRA ELEKTRO możemy wyróżnić artykuły związane z technologią oświetleniową LED. Dyrektywa europejska, która nakazała wycofywanie z tradycyjnego oświetlenia żarówki żarnikowe, spowodowała, że koniecznością stało się zastąpienie przestarzałych technologicznie i energo żernych żarówek żarnikowych innymi źródłami światła.

Jednym z nich jest żarówka LED o symbolu JC G4. Jest to niewielkie źródło światła, dzięki któremu możemy zaoszczędzić nawet do dziewięciu razy pobór prądu podczas oświetlania danej powierzchni, uzyskując te same parametry oświetlenia, co stosując żarówki żarnikowe.

Żarówki LED o symbolu JC G4 zasilane są napięciem stałym 12 V, dlatego też koniecznym stało się używanie do nich zasilacza stabilizowanego 12 V DC.

Zastosowanie tych niewielkich żarówek LED do podświetlania mebli, różnego rodzaju gablot czy też akwarium pozwala na uzyskanie światła, które wyraźnie podkreśla i uwypukla charakterystyczne cechy podświetlanego elementu mebla.