Zdrowa Dieta Odchudzająca – Jak skutecznie pozbyć się nadwagi?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zdrowa Dieta Odchudzająca to podstawa by osiągnąć zamierzony efekt w szczupłej i prawidłowej sylwetce. Osobiście największym problemem dla mnie było dobranie właściwej diety odchudzającej i to takiej diety , która nie będzie wyrządzać szkód w moim organizmie. Powiem szczerze, że droga do tego była długa ale w końcu mi się udało 🙂 W internecie czy w różnego rodzaju czasopismach możemy znaleźć cały arsenał najróżniejszych kombinacji diet odchudzających i nie tylko – ja nazywam to informacyjnym szumem mającym na celu w ostatecznym efekcie przyciągnięcie naszej uwagi i wyciągnięcie z naszych portfeli pieniędzy.
Nie raz dałem się nabrać na tak zwane diety cud stworzone przez ”lekarzy” czy dietetyków, którzy w bardzo inteligenty sposób wypromowali swoje nazwisko czy też trend dietetyczny, który może pomóc Ci pozbyć się nadwagi ale wyniszczy Twój organizm co odczujesz dopiero po pewnym czasie – osobiście tego doświadczyłem stosując te cudowne diety odchudzające.
Sprawdź najlepsze domowe ćwiczenia kliknij tutaj…
Zdrowa Dieta Odchudzająca – czyli jak skutecznie pozbyć się nadwagi?

W zdrowej diecie odchudzającej jest dla mnie najważniejsze aby służyła ona nie tylko mojej sylwetce ale także wzmocniła mój organizm co zaprocentuję w przyszłości. Zapewne zgodzisz się ze mną że każdy skutek ma swoją przyczynę, a prawda jest taka, że Twój wygląd jest efektem a przyczyna tkwi w czynnikach ją powodującą. Kluczem do osiągnięcia celu ( super sylwetka ) jest skupienie się na przyczynach a nie na zmianie efektu końcowego jakim jest nadmiar tkanki tłuszczowej. I tutaj należy zastanowić się nad bardzo ważną kwestią. A mianowicie jakie czynniki powoduję nadwagę? Wymienię poniżej najczęściej popełniane błędy:

– jedzenie w nadmiarze ( często wynika z nieumiejętności radzenia sobie z emocjami np. ze stresem tzw. zajadanie stresu )

– zła jakość pożywienia, która zwiera nadmiar pustych kalorii z rafinowanej przetworzonej żywności, co prowadzi do niedoborów i złej przemiany materii ( fast food, konserwy, głęboko mrożona żywność, fabrykowane soki i przetwory)

– niedokładne przeżuwanie pokarmów wynikające z jedzenia w pośpiechu

– zbyt obfite posiłki w jednym daniu

– niejedzenie śniadania a objadanie się wieczorem „nadrabiając” głód z całego dnia

– nadmiar soli i cukru w diecie oraz wysoka zawartość tłuszczy w spożywanych pokarmach

– jedzenie między posiłkami słodyczy

– picie napojów i soków fabrykowanych

– mała ilość ruchu i brak ćwiczeń fizycznych

– korzystanie z popularnych używek i stymulatorów działających na układ nerwowy a przy tym osłabiające na dłuższą perspektywę nasz układ trawienny ( no bo ile można jechać na dopalaczu? )

– nieodpowiednia ilość i jakość snu

Tak więc, aby wpłynąć na efekt a więc rezultat należy zmienić przyczynę. Nasze ciała zbudowane są z jedzenia, które spożywamy. Od tego, co zawiera pokarm, zależy funkcjonowanie naszego organizmu. Po strawieniu składniki pokarmowe dostają się do krwi i budują jej jakość, a ta z kolei odżywia i buduję nasze komórki ciała. Każdy organizm jest wrażliwy na nadmiar i niedobór pożywienia. Obserwując siebie jak i też innych myślę że przyczyną popełniania powyższych błędów żywieniowych i braku zdrowej diety jest życie w środowisku gdzie ludzie zatracili naturalny instynkt odżywiania i przywykliśmy do tego co serwuje nam nowoczesna cywilizacja i uznajemy to za coś naturalnego i normalnego.

Powiem wam szczerze że ja osobiście postanowiłem wyrwać się z tego absurdu i odzyskać kontrolę nad swoim życiem i zacząłem dokonywać świadomych wyborów żywieniowych i stylu życia dzięki czemu odzyskałem dobre samopoczucie i szczupłą sylwetkę, z którą dobrze się czuję 🙂
Z zasadami zdrowej diety odchudzającej możesz zapoznać się w darmowym poradniku, który jest do pobrania tutaj

Napisz w komentarzu proszę, co Tobie osobiście sprawia największy problem w odzyskaniu wymarzonej sylwetki, a w najbliższym czasie postaram się rzetelnie odpowiedzieć w kolejnych artykułach, które będą sukcesywnie pojawiać się na Blogu. I Ty możesz odzyskać kontrolę nad Swoim życiem i tym samym uzyskać pozytywny efekt stosując zdrową dietę odchudzającą.