Sezon arbuzowy nadchodzi :)
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Kiedy jesteśmy oczyszczenie z pasożytów, mamy czyste jelita i wątrobę należy w następnej kolejności zadbać o nasze nerki. To kolejny, bidny i bardzo zanieczyszczony nasza codzienną dietą organ.

Nerki zanieczyszcza głównie dieta zbyt bogata w białko zwierzęce oraz produkty z białej, przetworzonej maki i słodycze. Zanieczyszczenie nerek wzrasta też wraz z nieprawidłowym łączeniem produktów spożywczych…

Oczyszczanie nerek jest mało absorbujące a czasami wręcz przyjemne. Potrzebujemy do tego rozluźnionego, zrelaksowanego organizmu i środków moczopędnych.

Konieczne wiec będą tu relaksujące, długie cieple kąpiele, które rozluźnią, rozgrzeją i rozszerzą drogi moczowe.

Jako środek moczopędny natura oferuje nam cały wachlarz cudownych leków. Najfajniejszy jest arbuz J Oprócz pięknego koloru i smaku zawiera całą masę składników pomocnych w oczyszczaniu naszych nerek. Ma on lekkie działanie moczopędne poprzez to iż zawiera aminokwasy cytrulinę i argininę, które stymulują procesy syntezy białka w wątrobie. Związki te maja także wpływ na zmniejszenie nadciśnienia tętniczego co przyczyni się do zachowania dobrostanu całego naszego organizmu. Arbuz zawiera też dużą dawkę likopenu łatwiej przyswajalnego niż ten z pomidorów. Ten silny antyutleniacz jest bardzo efektywny w procesach zmniejszenia aktywności wolnych rodników przyśpieszających procesy starzenia organizmu. Posiada także arbuz beta-karoten, witaminę C, B6 oraz potas i tiaminę.  Całe te bogactwo składników sprzyja nawodnieniu i oczyszczeniu nie tylko nerek ale i całego naszego organizmu.

Medycyna chińska uważa arbuz za najlepszy do nasycenia płynem dobrej jakości naszego ciała. Według niej arbuz jest także skuteczny w łagodzeniu stanów zapalnych nerek i pęcherza moczowego.

Chłodząca natura arbuza świetnie nam zrobi w gorące letnie dni.

Aby oczyścić nerki powinniśmy więc przejść w okresie paru tygodni na dietę bezmięsną. Codziennie minimum tydzień powinniśmy brać długie, ciepłe kąpiele. Codziennie przez minimum tydzień powinniśmy też jeść arbuzy. Najlepiej aby oprócz arbuzów przyjmować nie za dużo innego pożywienia. Jeżeli będziemy bardzo głodni możemy wspomóc się lekko gotowanymi warzywami takimi jak burak, marchewka, pietruszka lub seler oraz świeżymi owocami i warzywami, a także ciemnym, razowym pieczywem.

Szczerze polecam tydzień takiej diety na lato – nie tylko oczyści nerki ale też nawodni nasze ciało i dostarczy mu całej masy soli mineralnych i witamin.

Wspomagająco na oczyszczenie nerek działają herbatki z owoców dzikiej róży.

Cudownym środkiem oczyszczającym nie tylko dla naszych nerek są także świeżo wyciśnięte soki warzywne (z uwzględnieniem warzyw liściastych) i surowe kiełki. Te składniki diety przekładają się także na bardziej subtelne oczyszczanie, nie tylko ciała ale i umysłu będąc jednym z głównych części diety sattwicznej najbardziej wskazanej według ajurwedy.  Taka dieta wspomoże w rozwijaniu cech wyższych takich jak miłość i pokój oraz w pogłębianiu naszej świadomości i wrażliwości 🙂

Kiełki i świeże zielone warzywa jako pełne naturalnej prany – siły życiowej – działają pobudzająco, oczyszczająco i wychładzająco. Powinniśmy doprawiać je świeżą miętą, kolendrą i imbirem.

Świetnym wspomagającym sposobem stymulacji oczyszczania nerek (podobnie zresztą jak i wątroby) są ćwiczenia jogi. Wygięcia do tyłu, skłony w przód  i skręty pomogą odżywić  i oczyścić nasze organy.

W następnym poście napiszę słów parę o naszym „wewnętrznym oceanie” i o znaczeniu dobrej jakości płynów dla naszego zdrowia 🙂