Poranne wstawanie niekoniecznie należy do przyjemności. Większość ludzi ma z tym problem, szczególnie jeśli kładą się spać o późnej porze. Niewielu może pozwolić sobie na dłuższe wylegiwanie się. Zazwyczaj trzeba po prostu wstać, iść do pracy lub załatwiać pilne sprawy.

Na szczęście istnieją sposoby, by pobudzić się do działania, gdy jest się niewyspanym. Może to być poranna gimnastyka. Również wyjście pobiegać lub na siłownię jest często praktykowane. Nic tak nie stawia na nogi, jak wysiłek fizyczny.
Bardzo energetyzująco działa wzięcie prysznica. Szczególnie gdy użyje się chłodnej lub wręcz zimnej wody. Przy odpowiednim ciśnieniu wody działa to jak dobry masaż.
Duża część ludzi nie wyobraża sobie poranka bez wypicia kawy. Kawa świeżo palona jest tu wyjątkowo pobudzającą i aromatyczną wersją. Miłośnicy herbat dla dodania energii mogą wybrać czarną lub zieloną.
Z czasem każdy znajduje najlepszy sposób na poranne pobudzenie się do życia. Najlepiej jednak zadbać o dobry wypoczynek i długi sen.