Kolagen: białko, główny składnik tkanki łącznej.
Kortykosterydy: lekarstwa stosowane czasem do leczenia astmy i zapalenia stawów. Ich działanie jest podobne do działania hormonów nadnerczy.
Lipoproteiny o dużej gęstości: małe, gęste lipoproteiny, „wypłukujące” z krwi cholesterol i przenoszące go do wątroby w celu wydalenia.
Łaknienie spaczone: łaknienie i spożywanie specyficznych substancji, takich jak glina, soda oczyszczona lub ziemia; zwykle skutek niedoboru żelaza.
Łożysko: organ kształtujący się w trzecim miesiącu ciąży, którego zadaniem jest zaopatrywanie płodu w tlen i składniki odżywcze oraz odprowadzanie zbędnych produktów przemiany materii.
Miednica: element szkieletu – obręcz kostna, wspierająca dolną część ciała. Składa się z pięciu dolnych kręgów kręgosłupa oraz dwóch kości biodrowych.
Pęcherzyk jajnika: mały pęcherzyk z rozwijającą się wewnątrz komórką jajową; zawierający specjalne komórki wytwarzające estrogen i progesteron. Po owulacji pęcherzyk staje się ciałkiem żółtym.
Prostaglandyny: grupa substancji podobnych w działaniu do hormonów: regulują ciśnienie krwi, wywołują stany zapalne i stymulują skurcze macicy podczas porodu. W zależności od roli, jaką pełnią w organizmie, rozróżnia się „dobre” i „złe” prostaglandyny.
Przepuklina: patologiczne wysunięcie tkanki lub narządu.
Rzęsistek: silnie drażniąca infekcja pochwy, nie mająca jednak poważnych konsekwencji.
Siara: płyn pojawiający się w piersi od drugiego miesiąca ciąży, zanim pojawi się mleko.