Czy warto uczyć się języków?
Czy warto szkolić się w zakresie znajomości języków? To pytanie jest bardzo często zadawane, kiedy przychodzi moment refleksji nad własną karierą zawodową. Niestety, dzisiejszy rynek pracy ma swoje wymagania. Dla tych, którzy już dawno zrozumieli, że kursy językowe są bardzo ważne, przychodzi czas żniw. Wielu pracodawców poszukuje osób, które płynnie mówią w językach uznawanych za międzynarodowe. Językami międzynarodowymi są m.in. angielski i niemiecki. Co to oznacza? Jeśli wybieramy się do obojętnie jakiego kraju na świecie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziemy mogli porozumieć się z lokalnymi mieszkańcami, używając jednego z ww. języków.
Deficyt osób płynnie mówiących w co najmniej jednym języku międzynarodowym hamuje rozwój przedsiębiorstw. To z kolei oznacza, że osoby mające tę umiejętność mogą liczyć na znacznie wyższe uposażenie niż przeciętna rynkowa.
Odpowiedź na pytanie postawione na początku nasuwa się sama. Kursy językowe, choć tanie nie są, szybko zwrócą się w postaci lepiej płatnej pracy.