Terapia Livingstona-Wheelera. Terapia ta wiąże powstawanie choroby nowotworowej z uaktywnieniem bakterii znajdujących się w organizmie i jednoczesnym osłabieniem systemu immunologicznego. Dieta Livingstona-Wheelera zawiera niewielkie ilości produktów zwierzęcych, białek, tłuszczów i cholesterolu i dużo świeżych warzyw i owoców, warzyw strączkowych i nie oczyszczonych ziaren. Szczególny nacisk kładzie się w niej na produkty bogate w witaminę A. W opisanej terapii zaleca się wstrzykiwanie witamin A, C, E, B6 i B12 oraz szczepionek.
Dieta makrobiotyczna. Dla poprawienia stanu zdrowia zaleca się jedzenie zbilansowanego pożywienia, zawierającego energię yang (gorącą) i yin (zimną). Produkty wchodzące w skład diety muszą pochodzić z części kraju lub świata, w której dana osoba mieszka, i muszą być sezonowe. Na przykład mieszkaniec Nowego Jorku nie powinien jeść pomarańczy z Florydy ani letnich owoców zimą. Zabrania się w niej spożywania mleka i większości produktów pochodzenia zwierzęcego. Ograniczenia związane z tą dietą mogą spowodować niedobór witamin. Mimo to wiele osób twierdzi, że dzięki diecie makrobiotycznej wyleczyło się z choroby nowotworowej.
Terapia dziesięciu procent tłuszczu. Terapia ta opiera się na przesłance, że spożywany tłuszcz przyczynia się bezpośrednio lub pośrednio do powstania wielu chorób, do których zalicza się też chorobę nowotworową, a także schorzenia serca. Z tego powodu zaleca się spożywanie minimalnych jego ilości.