Terapia Livingstona-Wheelera. Terapia ta wiąże powstawanie choroby nowotworowej z uaktywnieniem bakterii znajdujących się w organizmie i jednoczesnym osłabieniem systemu immunologicznego. Dieta Livingstona-Wheelera zawiera niewielkie ilości produktów zwierzęcych, białek, tłuszczów i cholesterolu i dużo świeżych warzyw i owoców, warzyw strą­czkowych i nie oczyszczonych ziaren. Szczególny nacisk kładzie się w niej na produkty bogate w witaminę A. W opisanej terapii zaleca się wstrzykiwanie witamin A, C, E, B6 i B12 oraz szczepionek.

Dieta makrobiotyczna. Dla poprawienia stanu zdrowia zaleca się je­dzenie zbilansowanego pożywienia, zawierającego energię yang (gorącą) i yin (zimną). Produkty wchodzące w skład diety muszą pochodzić z czę­ści kraju lub świata, w której dana osoba mieszka, i muszą być sezono­we. Na przykład mieszkaniec Nowego Jorku nie powinien jeść pomarań­czy z Florydy ani letnich owoców zimą. Zabrania się w niej spożywania mleka i większości produktów pochodzenia zwierzęcego. Ograniczenia związane z tą dietą mogą spowodować niedobór witamin. Mimo to wiele osób twierdzi, że dzięki diecie makrobiotycznej wyleczyło się z choroby nowotworowej.

Terapia dziesięciu procent tłuszczu. Terapia ta opiera się na prze­słance, że spożywany tłuszcz przyczynia się bezpośrednio lub pośrednio do powstania wielu chorób, do których zalicza się też chorobę nowotwo­rową, a także schorzenia serca. Z tego powodu zaleca się spożywanie minimalnych jego ilości.